JAK JÁ VLASTNĚ PŘISTUPUJI K PRÁCI SE SVÝM KLIENTEM?

s Žádné komentáře

Jsme v úrovni a v době, kdy všichni blázní.

Můj systém práce? ,,Chameleón.“

Občas si připadám, že jsem se v přizpůsobování se potřebám klienta stal doslova touto krásnou barvy měnící bytostí.

Je to tak správně? Pro business určitě a vždy když začínám spolupracovat s novým klientem, musím se co nejrychleji naladit na jeho vlnu.

Stávající klienty si moc a moc užívám, navíc u nich už to není nutné, protože jsme naladěni na stejné nebo podobné vlně. Díky tomu jsou lepší výsledky, následně mi to dodává spoustu energie k další práci a vytváření vztahů.

Bacha, nejsem terminátor – jsou prostě jedinci, které nedávám, ale je jich opravdu málo. Bez ohledu na jejich vzdělání, postavení, životní úroveň, potřeby apod. Prostě se nedokážu přizpůsobit jejich energii. A je to naprosto běžné u každého z Vás, možná o tom ještě ani nevíte, ale říkám jediné – vůbec se tím netrapte. A osobně jsem se přesvědčil , že ohýbáním hřbetu se to zachránit nedá.

V podstatě si všechny lidi moc a moc užívám. Jsem tvor společenský. Jsem s lidmi strašně rád a kontakt vyloženě vyhledávám.

Rád vycházím lidem vstříc, ale jen do té míry, aby mne to neovlivnilo či neohrozilo. Tohle chápou i stávající klienti. Díky vzájemné důvěře dokáži perfektně filtrovat příchozí, nevnucovat se, chovat se přímě a efektivně.

Znalosti – neřekl bych, že vím vše, ale vím toho opravdu dost – jsou dny, kdy mne klienti volají kvůli daňovým věcem, moc často kvůli právním a pak také z důvodu jen tak se o něčem poradit.

A víte co – mám z toho radost.

Stále se zdokonaluji a stále se snažím učit novým věcem a chci je sdílet jako přijímat od ostatních.

Sdílení znalostí

Líbí se mi ta myšlenka – klientům říkám vše – vše co mají vědět, potřebují vědět a i nechtějí vědět, protože je to posune do potřeby ,,mám vědět“ nebo ,,pomohlo“.

Tohle povídání není o tom, kde inzeruji, jaké SW nástroje používám, jak kvalitně pracuji s prezentací a s fotografiemi nebo s videem.

Tohle povídání je o základní podstatě vztahu – o vztahu dvou lidí, kteří spolu jednají a mluví.

Myslíte, že jde jen o business?

Nejde, řešíte soukromé věci, peníze, stěhování.

Stáváte se mnohdy součástí rodiny, kamarádem na telefonu.

Odpověď na nadpis? Odpovědně.

Ve mně máte a můžete mít to, co najdete jinde jen obtížně.

Mějte se jako vždy fajn

Váš osobní realiťák

Martin Nesládek