Ve spolupráci se společností ISMAT solution, s.r.o. jsme pro vás připravili následující výhodnou nabídku – výstavba rodinného domu.

Rodinné domy z panelů TIP jsou domy nové generace

Díky nové technologii panelů obvodových stěn, stropů a podlah, jsou domy velice snadno a rychle smontované. Tyto panely, které mají u obvodových stěn tloušťku 125 mm až 305 mm, podlah 125mm a stropů 125 mm dosahují parametrů, kterých jde těžko dosáhnout s běžnými materiály. Z panelů TIP se dají provádět jak typové domy, tak i domy podle přání klienta.

Domy postavené z TIP panelů se vyznačují:

  • vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi
  • jednoduchou a rychlou montáží (není potřeba žádná mechanizace)
  • velice lehkou konstrukcí
  • úsporou nákladů na založení domu
  • nenáročnou logistikou – dům se dodává jako skládačka, kdy si stavebník může tento dům sestavit sám, nebo pod dohledem montérů

Hlavní výhodou těchto montovaných domů je, že při montáži není potřeba mechanizace a domy se montují ručně. Čtyřčlená parta montérů tento dům smontuje během několika dnů. 

Další výhodou je, že tyto domy nepotřebují betonové základy, dají se montovat na jakýkoliv povrch, který musí být upraven do roviny. Tyto domy se dají montovat i na stávající půdorys zničených domů. Více informací se dozvíte v našem článku.

Vyberte si z nabídky rodinných domů

Typ 1-1_225_x_300 Typ 2B-1_225_x_300
Typ 3-2_225_x_300 Typ 4-1_225_x_300

Stavebnicové domy v otázkách a odpovědích

Jak rychle je dům postaven?

  • základová deska – 3 týdny
  • skelet domu vč. izolace (obvodové zdi, stropy, podlaha, vnitřní příčky) –  4 dny
  • hrubá stavba (zákl. deska, skelet, krovy, střecha, okna) – 3 měsíce
  • na klíč – 4 – 6 měsíců – záleží na složitosti vnitřního vybavení

Jaká je spotřeba energie takto postaveného domu?

Jedná se o nízkoenergetický dům, který má prvky pasivního domu (bez certifikátu). Na přání lze vybavit fotovoltaikou, která je již integrovaná ve střešních prvcích (taškách). Cena celého setu včetně střešní krytiny, měniče a baterií se pohybuje v rozmezí 240 – 380 tis.

Nespadne mi takto postavený dům?

Výroba panelů probíhá ve společnosti se 100 letou tradicí, výrobě PUR panelů se věnují cca 25 let. Možno navštívit vzorový dům – je ještě v “surovém stavu” v H. Beřkovicích.

Nesežerou dům myši či jiná havěť?

PUR myším nechutná, neplesniví, je rezistentní vůči vlhkosti i některým rozpouštědlům, má vysokou prostorovou stabilitu. Opláštění budovy je z Fermacellu (výroba v SRN), kde jsou garantovány nejvyšší standardy.

Vydrží barák ve větru?

Domy jsou vhodné pro středoevropské podmínky. Hurikán či tornádo pravděpodobně nevydrží. Je možno se podívat na pokračující výstavbu “vzorového domu” v H. Beřkovicích u Mělníka, který stojí bez obtíží. Do konce letošního roku se plánuje i uskutečnění zkoušky proti zemětřesení.

Jak je to s hlukem?

Min. zvuková izolace > 39 Db

Jak dlouho mi dům vydrží?

Zahraniční zkušenosti s podobnými stavbami jsou staré cca 30 let. PUR je relativně nový produkt, ale dá se předpokládat 100 let a více.


Montované RD typ 1


Montované RD typ 2


Montované RD typ 3


Montované RD typ 4


Standardní vybavení montovaných domů


filename_70 filename_71 filename_72 filename_74